Titulní obrázek


Mazda 6 crossover?

Nová generace modelu Mazda 6 v karosářských verzích sedan a kombi měla premiéru letos na podzim. Nyní by měla následovat verze crossover.

Programový ředitel Mazdy Hiroshi Kajiyama australskému magazínu Drive řekl, že by rád vytvořil crossover odvozený od modelu 6. „Mohu to udělat docela jednoduše,“ uvedl Kajiyama, čímž naznačil, že navržení takového vozu nebude náročný úkol. Podle Kajiyamy by takový automobil byl výrazně odlišný od současných SUV, čímž by obsadil volné místo na trhu. „Pokud se pokusíte vyplnit prázdné místo v portfoliu, budete okamžitě následování ostatními výrobci,“ tvrdí manažer japonské automobilky.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Tento crossover má být zábavný na řízení. Automobilka přeci nemohla dát číslo 6 na vozidlo, které není zábavné řídit. Zároveň ale upozorňuje, že vysoké auto kvůli vysoce položenému těžišti nemůže nabízet tuny zábavy. Šestka crossover se zřejmě bude velice podobat BMW X6. Má se totiž v podstatě jednat o zvýšené „čtyřdveřové kupé.“

Právě design a zmíněné zábavné řízení budou prvky, které přilákají zákazníky, pokud se tento vůz dočká sériové výroby. Dosud se tvrdilo, že Šestka bude nabízena i jako kupé. Kajiyama říká, že dvoudveřová 6 má v současnosti menší prioritu. Nejdůležitějším cílem Mazdy v současnosti je uvést novou generaci modelu 6 hladce na trh. V Česku se tento vůz začne prodávat v prvním čtvrtletí příštího roku.