Titulní obrázek


Další svolávací akce? Ano, tentokrát je to Mazda Tribute

Americká automobilka musela svolat před několika dny až 11.500 vozů Escape. Vozy byly vadné hlavně ve Spojených státech amerických a Kanadě. U vozů bylo velké riziko požáru motoru. Řidiči tedy měli okamžitě vozy přestat používat. Ovšem do této nebezpečné řady se nyní připojila i Mazda Tribute.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

V případě Fordu se jedná o 484.600 vozů s motorem 3,0 V6 z let 2001 až 2006 a několika vozů z roku 2008. Mazda uvádí, že svolává 217.500 vozů se stejným motorem z let 2001 až 2004. U obou značek se jedná o automobily určené pro severoamerický trh a svolávací akce se tedy nemá týkat jejich evropských verzí.

Akce se také týká problému s plynovým pedálem. Ten se může při sešlápnutí na maximum zaseknout a následují problémy se zpomalením a zastavením vozu. Ford uvádí, že toto riziko hrozí bez ohledu na to, zda je používán tempomat. Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) uvedl, že v souvislosti s tímto problémem obdržel zprávy o 13 nehodách, které vedly k jednomu úmrtí a devíti zraněním.

Každý den přibývá více a více vadných vozů. Nyní je zaznamenáno i jedno úmrtí. Koupíte si nový automobil, abyste se mohli vy i vaše rodina cítit v bezpečí. Ovšem vysněné auto vám může přivodit i nešťastnou nehodu. Jak se proti zanedbání a nedostatečným testům, která jsou na auta vyvíjena, máme bránit, nám asi nikdo nezodpoví.