Titulní obrázek


Mazda 6 pro 24h závod

Automobilka Mazda již testuje svůj nový naftový speciál s přeplňovaným čtyřválcem Mazdu 6. Již na konci ledna se vrhne do 24h závodu. 

Divize zodpovědná za přípravu závodních aut Mazda už představila speciál založený na naftovém sedanu Mazda 6, který se pokusí získat slávu na americké půdě. Zní to zvláštně, ale nová třída GX, ve které startují vozy s alternativním palivem a s výkonem až 400 koní, je hodně slibná.

Mazda 6 2.2 SkyActiv-D pro závod Rolex 24 2013, který se jede tradičně na okruhu Daytona už 26. ledna, sice používá sériový blok motoru, ale jinak jsou všechny vnitřnosti upravené, aby pohonná jednotka vydržela ostré nasazení.

Celkem se závodu zúčastní tři vozy Mazda 6 diesel se startovními čísly 25, 00 a 70. Mazda by ráda obsadila ve své třídě nějaké pěkné místo, ale především chce sebrat zkušenosti, které využije při stavbě nejen dalších závodních vozů, ale i produkčních motorů.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Cílem bude zjistit, kde vůbec leží hranice vznětového motoru. Jedná se také o prověrku na 24 h Le Mans, kde tento motor bude startovat v jiném speciálu Mazda.