Titulní obrázek


Mazda a Fiat plánují další spolupráci

Společnosti Mazda a italský Fiat Group plánují další spolupráci. Inženýři nyní pracují na dalších společných projektech. Je možné, že se začnou vozy značky Mazda vyrábět v továrnách Fiatu. 

Prozatím však nevíme, v jakých dalších segmentech by automobilky mohly spolupracovat. V létě Mazda s Fiat Group podepsaly nezávazné memorandum o spolupráci při vývoji a výrobě nového roadsteru s pohonem zadních kol. Výsledkem této spolupráce bude příští generace Mazdy MX-5 a nový model prodávaný se značkou Alfa Romeo. V současnosti automobilky dokončují dohodu o této spolupráci. Mezi oběma firmami nejsou nejasnosti, dohoda by tedy měla být dokončena do konce roku.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Už na pařížském autosalonu byla spolupráce naznačena. Marchionne se na podzim nechal slyšet, že je automobilka otevřena dalším partnerstvím, která by snížila její náklady a rozšířila její modelovou nabídku.

Vozy značky Mazda by se například mohly vyrábět v evropských továrnách Fiatu. Japonská automobilka tuto možnost skutečně zkoumá, šéf Mazdy si ale není jist, nakolik je tento projekt životaschopný. Dřívější spekulace naznačují, že by Mazda a Fiat mohly společně vyvinout novou platformu pro malé automobily. Tu by následně využily budoucí generace Fiatu Punto a Mazdy 2. Tyto vozy by se pak mohly společně vyrábět v jihoitalské továrně Melfi patřící Fiatu.