Titulní obrázek


Mazda bude pro Toyotu vyrábět subkompaktní automobil

Automobilka Mazda chce ve své mexické továrně vyrábět subkompaktní automobil pro společnost Toyota. Novinka by měla být postavena na základech Mazdy 2. S výrobou by se mělo začít od roku 2015.

Závod v mexickém městě Salamanca je v současnosti ve výstavbě. Mazda zde od roku 2014 chce vyrábět modely 2 a 3. Výrobní kapacita továrny byla dosud plánována na 140.000 automobilů ročně, díky produkci malé Toyoty ale vzroste. Subkompaktní Toyota s technikou Mazdy se v Mexiku bude vyrábět od roku 2015. Ročně má vznikat až 50.000 exemplářů tohoto auta.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Vůz bude určen převážně pro severoamerický trh, prodáván bude patrně také v Mexiku. Nová Toyota bude mít vlastní design. Jejím základem bude patrně nová generace Mazdy 2. Ta současná je na trhu od roku 2007. Mluvčí automobilky Dion Corbett serveru Automotive News sdělil, že tento vůz nenahradí žádný model ze současné nabídky značky. Toyota s technikou dvojky tak rozhodně nemá být nástupcem Yarisu. Chystaný subkompakt bude možná prodáván pod značkou Scion.

Ta je profilována jako značka pro mladé a je určena pro severoamerický trh. Aktuálně se všechny Sciony vyrábějí v Japonsku a do Severní Ameriky se dovážejí. Zvýšení kapacity továrny zaplatí Toyota, stejně tak část výrobních zařízení. Tato automobilka si také zafinancuje vývoj vozidla. Toyota zatím neuvedla, kolik financí investuje do výroby tohoto auta. Obě automobilky dosud hledaly způsoby, jak rozšířit svoji výrobu v tomto regionu.