Titulní obrázek


Mazda MX-5 v nové edici

Zákazníci jsou u automobilky Mazda většinou spokojení. Navíc, jde-li o kompaktní roadster MX-5. Japonský výrobce si ale pro nás připravil další edici tohoto výborného sportovního vozu. Ovšem, na trzích v České republice se neobjeví.

Edice se jmenuje „Venture Edition“ a jde v podstatě o upgrade modelu pro rok 2013. Hlavní změny spočívají v nových sedmnáctipalcových kolech s novým designem, nechybí tu ani vyhřívaná sportovní sedadla, kožené doplňky v bronzové barvě a v podobném odstínu je i plátěná střecha. Karoserii je možné lakovat do černé, červené, šedé nebo modré barvy a samozřejmostí jsou plakety signující edici.

Ceny limitované edice začínají v přepočtu na 566 850 Kč za osmnáctistovku s výkonem 126 koní, plátěnou střechou a manuálním pětikvaltem, cenový strop je 668 850 Kč za dvoulitr s výkonem 160 koní. Což určitě nezní špatně.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Jde o ceny přepočtené z liber, takže závěrem je nutné dodat, že jde o speciální edici určenou pro britský trh, na kterou si u nás zjevně musíme nechat zajít chuť. Bohužel.