Titulní obrázek


Mazda ohlašuje konec výroby modelu SUV CX-7

Celá řada modelů letos ohlašují svůj nečekaný konec produkce. Nyní s k nim přidává i SUV Mazda CX-7. Japonská automobilka na trhu nabízí ještě další dvě SUV. Snad i proto ruší produkci modelu CX-7. Pokud však čekáte nějakého vhodného nástupce, pletete se.

SUV Mazda CX-7 došlo ke konci své cesty. Automobilka se rozhodla ukončit jeho výrobu, i když neřekla přesný důvod, proč je tomu tak. Možná za to může klesající poptávka, možná se Mazdě nechce utrácet za vývoj nástupce a raději se soustředí na výrobu dalších dvou "sportovně-užitkových" modelů.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Nové SUV Mazda CX-5 se totiž docela prosazuje a zákazníci ho volí především díky nižším provozním nákladům. S dieselem SkyActiv jezdí skutečně za málo a tomu se třeba CX-7 s benzínovým přeplňovaným motorem 2,3 litru nemůže rovnat. Ani s dieselem se mu to nemůže podařit. Mazda také ponechává ve výrobě velké SUV CX-9, které se dobře prodává na trzích v Asii a v USA.

Nástupce se model CX-7 zřejmě nedočká. V současnosti se pořádně rozjíždí výroba právě menšího CX-5, které sklízí velmi příznivé ohlasy. Je možné, že Mazda potřebuje uvolnit výrobní kapacity právě pro menší model.