Titulní obrázek


Mazda představí na autosalonu v Paříži i kombi nové Mazdy 6

Japonská automobilka Mazda představila novou Mazdu 6. Na nic nečekala a hned ukázala zbrusu nový kombík. Prohlédnout si jej budeme moci již brzy. Premiéra se totiž uskuteční na autosalonu v Paříži. Společnost předpokládá, že se vůz dostane do prodeje na jaře roku 2013.

Nový kombík je vytvořen v téměř stejném duchu jako nedávno představená Mazda 6. Pro kombík totiž platí prakticky to samé, co se týče použité techniky, motorů a výbavy. Určitě nijak nevyčnívá s designového směru nastoleného právě sedanem Mazda 6 nebo již dříve představeným SUV Mazda CX-5. Vedle snižování spotřeby a emisí se Mazda zaměřila hlavně na zvýšení kultivovanosti a dojmu z kvality, čemuž má pomoci nový interiér.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Pod kapotou se skrývají motory řady SkyActiv. Benzínové jednotky mají objem 2,0 nebo 2,5 litru a mohou být spojeny s manuálem nebo novým efektivnějším automatem. Asi vás ale budou víc zajímat dieselové motory. Čtyřválec 2,2 l je k dispozici ve dvou verzích, z nichž jedna má výkon 150 koní. Předpokládáme, že ta silnější pošle na přední kola kolem 175 koní.

Automobilka Mazda také oznámila, že bude model 6 k dispozici i s pohonem všech kol, ale zatím nením jasné, jestli se čtyřkolka podívá na všechny evropské trhy. Ostatní informaci, jako například velikost kufru, zatím automobilka nezveřejnila. Uvidíme, zda nás ostatní parametry uchvátí.