Titulní obrázek


Na autosalonu v Moskvě se představila Nová Mazda 6

Právě nyní probíhá autosalon v Moskvě. Premiéru tu již měla nová a velmi oblíbená Mazda 6. Model je podobný novému SUV Mazda CX-5. Mazda 6 má mnohem kratší přední a zadní převis a přední kola posunula o 100 mm dopředu od A-sloupku.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Vůz má i velmi dlouhý rozvor 2830 mm, uvnitř bude opravdu hodně místa. Pod kapotou je jeden diesel o objemu 2,2 litru a výkonu 150 koní. Ten má kompresi 14:1, což by se mělo projevit měkčím a kultivovanějším chodem. Další možností je benzínový motor 2,0 litru rovněž s kompresí 14:1, který má velký točivý moment v nízkých otáčkách (150 koní a 210 Nm).

Mazda ještě představila modernizovanou verzi staršího motoru o objemu 2,5 litru (191 koní). K motorům si budete moci vybrat šestistupňový manuál nebo automat se sníženými ztrátami. K dispozici bude také čtyřkolka. Mazda 6 zhubla přibližně 100 kg. Novinkou je systém nazvaný i-ELOOP. Mazda 6 dostala kapacitor, který uchovává elektrickou energii získanou při zpomalování. Jakmile řidič přidá plyn, veškeré elektrické systémy vozu od klimatizace a rádia po elektrická okna jsou napájena z akumulátoru a kapacitoru. Po sundání nohy z plynu začne alternátor nabíjet kapacitor a ten zase akumulátor.

To samozřejmě pomůže snížit ztráty a spotřebu, stejně tak systém stop/start a snížený koeficient odporu vzduchu, který má hodnotu 0,26. Mazda by se také měla posunout v kultivovanosti a kvalitě jízdy. Vůz dostane také protikolizní systém, který je schopen sám zastavit.