Titulní obrázek


Nová generace Mazdy RX-7 obohatí trh již v roce 2017

Další generace sportovního vozu Mazda se fenomenálním označním RX-7 je na cestě. Dočkat bychom se jí měli již v roce 2017 při příležitosti 50 narozenin prvního použití rotačního motoru.

Označení RX-7 je s motorem Wankel těsně spjato, tento druh agregátu používaly všechny tři generace takto pojmenovaného sporťáku i pozdější RX-8. Rotační motor se pak objeví rovněž v nové generaci RX-7. Nově vyvíjená jednotka, interně nazývaná 16X, bude mít objem 2 x 800 cm3 a bude disponovat balíčkem techniky Skyactiv. Atmosférická verze motoru bude dosahovat výkonu okolo 220 kW. V budoucnu by se mohla objevit i přeplňovaná varianta tohoto motoru. Zatím však o tom automobilka nerozhodla.

Důležitou zprávou pro evropské fanoušky RX-7 je ta, že nový Wankel při použití speciálního katalyzátoru bude splňovat budoucí emisní normy Euro 6. Hybridem pak RX-7 určitě nebude, protože se taková technika k tomuto typu nehodí, nepomáhá totiž jízdnímu potěšení řidiče. Budoucí RX-7 bude velice lehká. Má vážit zhruba tolik co Toyota GT 86, jejíž pohotovostní hmotnost činí 1.265 kilogramů.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Základem RX-7 bude patrně platforma budoucí generace MX-5, automobil má použít množství hliníkových dílů. Naopak použitého karbonu kvůli jeho ceně a náročné výrobě tolik nebude. RX-7 bude mít delší rozvor než budoucí MX-5, v Japonsku má být dokonce nabízena verze s konfigurací interiéru 2+2. Na jiných trzích bude RX-7 pouze dvoumístná. Nový sporťák se staronovým označením RX-7 se stane nástupcem modelu RX-8, který se přestal vyrábět letos v létě. Bude prémiovým vozem, čemuž bude odpovídat i jeho cena. Ta má být ještě vyšší než u Nissanu 370Z, který na českém trhu začíná na částce 999.000 korun.