Titulní obrázek


Nová Mazda MX-5

Nová Mazda MX-5 se již začíná prodávat. Ovšem, i když jde o novinku, skoro žádné změny jsme nezaznamenali. Jestli to je dobře, nebo naopak špatně posuďte každý podle svého názoru.

Největší změnou na roadsteru Mazda MX-5 je nová kapota, která má pyrotechnické zařízení kvůli ochraně chodců - respektive kvůli normám Evropské Unie na ochranu chodců.

Kvůli bezpečnosti chodců bylo potřeba předělat i přední nárazník s novými mlhovkami. Ale Mazda tvrdí, že se povedlo nejen splnit požadavky EU na bezpečnost, ale ještě zlepšit aerodynamiku.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Další změny jsou jen decentní a krom nových materiálů v interiéru a nové barvy karoserie se lehce zapracovalo na nastavení podvozku a brzd, aby bylo chování Mazdy ještě čitelnější a aby se zdůraznil vrozených charater. Prý bude znatelnější přesun váhy mezi nápravami. Změnilo se také nastavení plynového pedálu, což by mělo pomoci přirozenější reakci na plyn.

Jinak máte pořád na výběr ze dvou motorů. A samozřejmě v nabídce zůstává klasický roadster s plátěnou střechou či RoadsterCoupé s pevnou skládací střechou.