Titulní obrázek


Speciální edice Mazdy MX-5 je určena pro britský trh

Japonská Mazda nyní nabízí speciálná edici pro své modely. A to jak pro malý kompaktní hatcback, tak i pro sportovní roadster.

Je to tak, mluvíme o omezené nabídce týkající se jak řady 2, tak Mazdy 3 nebo pětkové linie. A speciální edice se týká i našeho oblíbeného roadsteru MX-5. Právě ten je nyní k mání v edici Kuro, což znamená japonsky „černý.“ 

Vychází ze stodvacetišesti koňové specifikace 1,8i s plátěnou střechou a stošedesáti koňového dvoulitru roadster-coupe a jako dominantní „vylepšení“ jsou tady interiérové prvky a kožené detaily v kabině. Proč ne, MX-5 je v podstatě výjimečná v jakémkoli podání.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Je tady ovšem jedna zásadní chyba. Nejde o cenu, ta je v přepočtu 573 tisíc za první verzi a 682 tisíc za druhou. Jak už je asi patrné, jedná se o specialitu určenou pro britský trh a my máme na starém kontinentě smůlu.

I když ne docela. V současné době si můžeme na evropském trhu zase s radostí koupit pro český trh přichystanou limitovanou edici MX-5 Takumi s koženými sedadly a stylovým nosičem na zavazadla.