Titulní obrázek


Volkswagen Golf získává ocenění

V anketě Auto roku 2013 se počítalo s pěti finalisty. Ovšem vozy na pátém a šestém místě získaly stejný počet bodů. První místo porota udělila modelu VW Golf.

Z téměř čtyř desítek vozů vybrala odborná porota šest finalistů. Původně jich mělo být jenom pět, auta na pátém a šestém místě ale dostala stejný počet bodů.

Na první místě se umístil Volksawgen Golf, který stojí na nové modulární platformě MQB. Stejný podvozek sdílí i jiné modely, například luxusní Audi A3, Seat Leon nebo domácí Škoda Octavia. Toyota GT86 zabrala druhé místo, láká na pohon zadní nápravy a řidičské zážitky za volantem. Bronz patří modelu Mazda CX-5.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Díky shodě pátého a šestého místa se ve finále objevila pestrá paleta vozů z nejrůznějších segmentů. Kompaktní Mercedes-Benz A nebo Volkswagen Golf z nižší střední třídy tak doplnilo MPV Ford B-Max, SUV Mazda CX-5 nebo luxusní BMW řady 3. Ve finále nechyběl ani čistokrevný sporťák Toyota GT86.

V oddělené anketě o internetové Auto roku 2013 hlasovali také lidé po síti. Ta byla rozdělena do několika kategorií. V segmentu městských vozů uspěl Renault Clio. Nižší střední třídu si osvojila Škoda Rapid. V kategorii Střední a vyšší střední třídy vyhrálo BMW 6 Gran Coupé. Sportovní vozy mají svého vítěze v podobě Toyoty GT86 a mezi terénními auty uspěl Mercedes-Benz GL. V internetové anketě Auto roku 2013 hlasovalo téměř 70 tisíc lidí.