Titulní obrázek


Ženám se zdraží životní pojištění až o 80 %

Evropský soudní dvůr rozhodl, že ženy budou muset od 21. prosince platit životní pojištění stejně jako muži. V nejhorších případech bude pojistka dražší až o 80 %. Ženy se podle statistik dožívají vyššího věku, proto platily méně.

O zdražení životního pojištění pro ženy nejdříve informovala ČSOB Pojišťovna, připouští jej ale i ostatní pojišťovny. Například pětačtyřicetiletá žena za klasickou pojistku pro případ smrti a následky úrazu a invalidity s cílovou částkou jeden milion korun zaplatí místo nynějších 1200 korun měsíčně téměř 2200 korun. Muži by mohli naopak na sbližování sazeb mírně ušetřit. Ženy platily dosud méně proto, že se v průměru dožívají vyššího věku než muži a jsou pro pojišťovny méně rizikové.

Obecně lze říci, že například pojištění pro případ smrti, úrazu, závažných nemocí pro ženy zdraží a naopak pojištění doživotního důchodu lehce zlevní. U mužů naopak.

Vzhledem k probíhajícím analýzám budeme přesné hodnoty pojistného znát přibližně koncem listopadu. V důsledku změny legislativy EU lze očekávat, že ženám pojistné podraží. Cena pojistného podle něj nezávisí jen na pohlaví. Pojistně matematické metody zohledňují samotné riziko, dobu trvání pojištění a dalších faktory, které je možné pro odpovídající individuální nacenění využívat.